Návrat do snu

Doba čtení: 2 minut

Pokud si se snem nedokážete poradit sami a chcete se jím zabývat na hlubší úrovni, mohu vám nabídnout pohled průvodce. Můžeme se společně do vašeho snu s pomocí šamanského bubnu vrátit, prozkoumat prostředí, ve kterém se sen odehrával, navázat komunikaci se snovými postavami, vydat se za jeho hranice a zjistit, jak můžete s obsahem a poselstvím snu dále pracovat nebo si hrát.

Metoda

Návrat do snu je další technika, kterou vytvořil Robert Moss a v rámci svých seminářů ji vyučuje. Potřebujete si ji nejdříve osvojit pod vedením zkušeného lektora nebo průvodce. Pokud máte zkušenosti se šamanský cestováním, bude pro vás návrat do snu přirozený, protože snová realita, do které se vydáte, se v zásadě nijak neliší od neobyčejné reality, kam můžete cestovat za doprovodu šamanského bubnu.

Po té, co jsme s klientem sen rozebrali pomocí Bleskové práce, stanovíme si záměr pro návrat do snu. Například zjistit, kam vede cesta po té, co jsem se probudil, odhalit skutečnou totožnost tajemné postavy nebo nechat si ukázat, jak sen souvisí s realitou každodenního života nebo s jinými sny či světy v neobyčejné realitě. Doporučuji stejně jako na šamanské cestě, přivolat si na pomoc duchovní průvodce z neobyčejné reality, protože nám mohou pomoci dostat se na místa, kam bychom se bez nich nedostali nebo by nás ani nenapadlo se tam podívat. Jakmile klient svolí, že mohu jako průvodce cestovat společně s ním, zabezpečíme prostor před náhodnými vetřelci, přivoláme své duchovní průvodce a vydáme se společně za doprovodu šamanského bubnu do snového prostoru.

Osobní zkušenost

Návrat do snu, kterému jsem nerozuměl, byl jsem průvodcem i klientem zároveň. Je to možné, ale ve dvou je záběr a zisk z terapie vždycky vyšší. Po každé mě překvapí, stejně jako většina mých snů, co všechno je ve snové realitě možné a většinou jsem taky velmi překvapen z odhalení, které návrat do snu nabídne.

Seděl jsem, stejně jako ve snu, na novém, ještě nablýskaném invalidní vozíku a připadal si jako žebrák. Postavil jsem se a otočil k těm dvěma ženám, které stály po mém pravé boku. Zeptal jsem se jich, kdo jsou. Nechtěli mi odpovědět. Duchovní průvodce mě zavedl do věže na mostě, odkud ve snu vyšla třetí žena. Uviděl jsem za dveřmi točité schodiště stáčet se do hloubky pode mnou. Ve snu jsem do věže nevstoupil. Sestoupil jsem tentokrát za doprovodu spojenců až do temného sklepa a uslyšel hlas, který hovořil za ty dvě ženy na mostě. „Ujal ses nás, teď nás máš na starosti.“ „Kdo jste?“ „Jsme tvoje dcery.“ Vyšel jsem zpátky na most a požádal o setkání se třetí ženou. Zanedlouho se objevila. Její tvář nenesla žádné rysy její současné podoby, ale věděl jsem, že jsme se už setkali. Bylo to v jiném životě. „Drž se od ní dál“, uslyšel jsem. Kdybych nedostal varování ve snu a podlehl jejím svodům v běžné realitě a silné karmické vazbě, skončil bych možná jako ve snu, na invalidním vozíku. Naštěstí to už v tomto životě tak dopadnout nemusí. A nemám v povaze zkoušet všechny možnosti, které mi vesmír nabízí, jen abych si ověřil, že sen nelhal.

© WolfB 2021

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Aktivní snění

Doba čtení: 3 minut Individuální lekce aktivního snění se zaměřují na využívání snů i každodenní reality k sebepoznávání i k hlubšímu pochopení obyčejné i neobyčejné skutečnosti

Přečíst článek »

Tvůrčí psaní

O příbězích

Doba čtení: 2 minut Život je příběh, který sem duše přišla vyprávět. Příběhy jednotlivých duší se od sebe liší. Každý jsme jedinečným příběhem. Stalo

Přečíst článek »

Spřízněné duše

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek