Skupinový projekt

Doba čtení: 4 minut

Pomocí metody aktivního snění můžeme uchopit svůj každodenní život a zaměřit se na takovou oblast, v níž se jako skupina potřebujete rozvíjet, hledat nové možnosti tvorby nebo nacházet uspokojení ve společném tvoření ať už v rámci malé firmy, komunity i sousedského společenství.

 

Průběh

Jako skupinový projekt může vzniknout například šamanský rituál, společné léčení krajiny nebo podpora budování komunity. Skupinový projekt může vzniknout jak vaše zadání nebo spontánní akce, která se vám nakonec natolik zalíbí, že ji budete chtít zopakovat. Samozřejmě od věci nebude ani když se odehraje jen jednorázová akce. I během těchto projektů využívám metody aktivního snění a šamanského cestování a léčení.

Místo, kde se bude práce na projektu odehrávat, vznikne podle potřeby daného projektu. V každém místě však před začátkem práce zajistím ochranu prostoru i všech účastníků projektu.

Jelikož je rozsah možností, jak lze šamanské cestování, léčení a aktivní snění využívat, velmi pestrý, uvedu níže výčet možností, které jsem dosud podporoval nebo vedl a mé osobní zkušenosti z takového projektu.

Ve skupinovém projektu můžete:

  • pročistit a harmonizovat určité místo v krajině
  • zbavit prostor, dům nebo místnost nežádoucích vlivů předchozích kleteb nebo magie
  • uzdravit dopad určité minulé události na současnost
  • najít místo, kde má vzniknout a zakořenit nový projekt
  • nastavit pravidelnou praxi komunity nebo skupiny sdílení snů a vizí
  • podpořit tvorbu vize nového tvůrčího projektu

Níže bych se s vámi rád podělil o jeden příběh spontánní harmonizace krajiny a o jeden projekt zbavení prostoru nežádoucích vlivů předchozích kleteb a magie na základě zadání klienta:

Osobní zkušenost

Jedna známá mě pozvala na procházku do lesa. Ráno jsem meditoval a přišlo mi jako důležité spojit se se Zemí. Uviděl jsem kámen ve tvaru srdce, který jsem dříve našel na jednom silovém místě, a teď ležel na mém pracovním stole. Taky jsem vnímal, že to je příležitost spojit se s duchovními předky.

Pozoroval jsem mapu a mou pozornost po chvíli přitáhla studánka, kam bychom se měli vydat a moje známá souhlasila. Cestou jsme si povídali a ladili se na les. V jednom místě jsme se odpojil od turistické značky. Scházeli jsme ze svahu starým úvozem. V tu chvíli jsem si vzpomněl na kámen ve tvaru srdce, který jsem si s sebou nesl. Po chvíli jsme vstoupili do části lesa, který vypadal poněkud „obydleně“. Tělo se zastavilo a když jsem pohlédl na zem, uviděl jsem v hlíně zašlápnutý kámen podobného tvaru jako ten, který jsem měl v kapse.

Složili jsme zavazadla u spadlého částečně shnilého stromu. Zapálil jsem vonnou tyčinku a vnímal prostor. Každý si našel svoje místo, začali jsme hrát na nástroje – šamanský buben a chřestidlo – a zpívat. Mí průvodci mě vyzvali na šamanskou cestu. Částečně jsem vnímal běžnou realitu a částečně byla má pozornost přesunuta do krajiny za oponou, do rozšířeného stavu vědomí. V tom místě, kde jsme stáli, sice už nestály žádné viditelné domy ani stavení, ale ve světě na druhém břehu jich byla spousta, a bytostmi se to tam jen hemžilo.

Vnímal jsem, že duchovní průvodci otevřeli portál vedoucí do světla, kudy bytosti z roviny, kde zůstali uvězněny, odcházely. V jedné chvíli ucítil jsem a uviděl bytost, která si zachovala podobu mladé ženy, chtěla se přivinout, vnímal jsem z ní temnou sexuální energii – nedotýkal jsme se jí a nechal ji také odletět do světla. V průběhu cesty se zvedal vítr a začalo pršet, živly potvrzovaly, co se dělo v nehmotné realitě. Netrvalo dlouho a živly se opět utišily. Vnímali jsme to jako znamení a vrátili se celou pozorností do běžné skutečnosti.

Vydali jsme se na zpáteční cestu a po chvíli narazili na turistickou značku. Jakmile jsme vstoupili na cestu směřující podle mapy ke studánce a začali se přehupovat přes horizont, energie krajiny se kvalitativně velmi proměnila. Na této proměně jsme se oba shodli. Za chvíli se opět zvedl vítr. Ze svahu po naší pravé ruce se linula záře a byl cítit proud energie, který na nás nějak reagoval. Na okraji zorného pole jsem zahlédl bílé koně. Veliké a silné. Oba jsme cítili jejich přítomnost i velmi čisté vědomí bytostí, které se k nám připojovalo.

U studánky jsme se na chvíli posadili a občerstvili. Cesta dále pokračovala zpět k lidským obydlím. Oba jsme se poklonili té nádherné energii a bytostem, které se k nám připojili.

Cestou do vesnice jsme stále vnímali jejich přítomnost. Úbočí, ze kterého k nám přišli, jsme měli po pravé ruce. V místě, kde se cesta začala stáčet ven z lesa, otočil jsem se a chtěl se s nimi rozloučit a poděkovat jim. Ucítil jsem silný nápor energie, krásné, vznešené, vyzařující jasné světlo a silný proud lásky. Zavřel jsem oči a viděl svůj stín obklopen jejich září. Vítr sílil, vysvitlo slunce, proud energie mě tlačil hlouběji do druhé pozornosti. Vnímal jsem celou skupinu bytostí světla. Poklonili jsme se naposled s vděčností v srdci a vyšli z lesa do slunečního svitu.

Po návratu domů se venku setmělo. Viděl jsem z dálky na kopec, za nímž bylo údolí, kde jsme před tím putovali a další údolí, které s ním bylo paralelní za další krajinnou vlnou. Vzal jsem si na pomoc buben a přivolal průvodce. Letěl jsem blíž a viděl světelnou vlnu, která léčila a čistila prostor.

Vyzařoval jsem světlo a bezpodmínečnou lásku do prostoru, kde jsem vnímal další bytosti uvězněné v rovině spojené se Zemí. Venku se spustil liják a silný vítr se opíral do okna. Vnímal jsem jednoznačně podporu světelných bytostí, které se s námi před tím spojily. Očista toho místa probíhala ještě několik dlouhých minut než silný vítr i déšť ustali.

Jsem velmi vděčný, že jsem se mohl na léčení této krajiny podílet. Děkuji všem bytostem za podporu a provázení.

                                                                       

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Skupinový projekt

Doba čtení: 4 minut Pomocí metody aktivního snění můžeme uchopit svůj každodenní život a zaměřit se na takovou oblast, v níž se jako skupina potřebujete rozvíjet,

Přečíst článek »

Tvůrčí psaní

O příbězích

Doba čtení: 2 minut Život je příběh, který sem duše přišla vyprávět. Příběhy jednotlivých duší se od sebe liší. Každý jsme jedinečným příběhem. Stalo

Přečíst článek »

Spřízněné duše

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Objednávka

Vyplňte prosím formulář

Není-li u popisu služby na webu uvedeno jinak, je konečná ceny služby 1000,- Kč za první hodinu a poté 250,- Kč za každých započatých 15 minut.
Vaši objednávku vám potvrdím na e-mail do 24 hodin s návrhem volných terminů