Sny jako zdroj inspirace

Doba čtení: 2 minut

Pokud se chcete umět radit s vlastními sny a dokázat s nimi vědomě pracovat naučíte se snadno metodu Bleskové práce se sny. Ve skupině, která může být i vaší pracovní skupinou nebo kolegy, si můžete být vzájemnou inspirací, aktivně tvořit společné hodnoty firmy a radit se se sny o svých vizích. Pro skupinu 3-5 lidí vám může stačit 20-30 minut denně.

Průběh

Praktické je stanovit si na začátku vedoucího skupiny, který bude určovat tempo a měřit čas. Pokud jste stísněni pevným harmonogramem je dobré, mít svůj čas pod kontrolou. Bude možná také nad vaše síly, ukrojit si z pracovní agendy tento čas každý den, ale i kdyby to bylo jednou nebo dvakrát týdně, kdy svým snům budete věnovat větší pozornost, je to skvělé a výsledky se jistě brzy dostaví.

Střídejte se ve vaší skupině tak, že jeden bude vždy vypravěč, jeden stopař a ostatní včetně stopaře budou nabízet své pohledy slovy: „kdyby to byl můj sen…“ K rozebrání snů bude stopař využívat Bleskovou práci se sny, kterou popisuji v tomto článku. Po vámi stanovenou dobu mohu nabídnout roli průvodcefacilitátora skupiny. Zpočátku se mohu účastnit každého z těchto sezení, později třeba dvakrát nebo jednou za měsíc, dokud si nebudete jisti, že celý proces zvládáte bez pomoci a budete pevní v kramflecích i jako stopaři.

Doporučuji se sny pracovat i v soukromé rovině, poctivě si je zapisovat a čerpat z nich materiál na vaše kreativní porady. Pokud si sny budou vyžadovat hlubší práci v podobě návratu do snu nebo vás vyzvou ke společnému projektu, můžeme se dohodnout na speciálním workshopu, který tomu budeme věnovat. Jedno odpoledne nebo půl den může být dostatečný, pokud se budete chtít nějaké tématice věnovat podrobněji pomocí metody aktivního snění, doporučuji víkendovku Tvorba vize nebo Týmový rozvoj, případně se po konzultaci můžeme dohodnout na formátu, který vám bude vyhovovat.

                                                                       

Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Skupinový projekt

Doba čtení: 4 minut Pomocí metody aktivního snění můžeme uchopit svůj každodenní život a zaměřit se na takovou oblast, v níž se jako skupina potřebujete rozvíjet,

Přečíst článek »

Tvůrčí psaní

O příbězích

Doba čtení: 2 minut Život je příběh, který sem duše přišla vyprávět. Příběhy jednotlivých duší se od sebe liší. Každý jsme jedinečným příběhem. Stalo

Přečíst článek »

Spřízněné duše

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Objednávka

Vyplňte prosím formulář

Není-li u popisu služby na webu uvedeno jinak, je konečná ceny služby 1000,- Kč za první hodinu a poté 250,- Kč za každých započatých 15 minut.
Vaši objednávku vám potvrdím na e-mail do 24 hodin s návrhem volných terminů