O mně

Petr Němčanský

Kdo jsem

rád bych svou kapkou přispěl nově se rodící, po všech stránkách zdravé a duchovně rozvinuté společnosti. Již dávno přestal jsem důvěřovat popisu světa, na který se mě pokoušel přemluvit vzdělávací a sociálně-kulturní systém. Bohužel mi po nějakou dobu nezbylo nic jiného než se ve světě ztratit. Přesto mi v době, kdy padala železná opona, svitla naděje, že je možné najít svou cestu i směr a cestou postupně odkrývat tajemství svého života, aktivovat svou tvořivost a přicházet na to, proč jsem se narodil sem a teď.

Začátkem devadesátých let jsem po dokončení klasického vzdělání začal získávat povědomí o duchovních směrech a smysluplnými náhodami byl přitahován i k duchovní praxi. Moje postupné probouzení začalo zkušenostmi s holotropním dýcháním, metodou Stanislava Grofa (1996-97), a s prastarou technikou energetického léčení Reiki (1997–98).

Postupné rozpomínání

osobní setkání se zenovou mistryní Heilou Downey v roce 1998, dva několika měsíční pobyty v zenovém centru v Jihoafrické Republice v letech 1999 a 2002 a praxe v zenové škole Kwan Um v letech 1998–2008, kterou založil zenový mistr Seung Sahn, dále přetvářely můj pohled na život i mou roli v něm. Po necelých deseti letech poměrně intenzivní zenové praxe mě cesta vedla dál. Psychospirituální krize, známá též jako temná noc duše, mě nenechala v klidu.

Divokost mé duše mě donutila putovat dál. Souhrou životních okolností byl jsem veden abych se v letech 2007-2016 vzdělával na šamanských seminářích Vladimíra Václavka, Tanji Ebeling a lektorů Nadace pro šamanská studia, kterou založil Michael Harner. Pomocí šamanského bubnu a dalších nástrojů jsem se učil komunikovat s duchovními průvodci, léčil svá zranění a propojoval se postupně se záměrem své duše.

Životní putování

mě vedlo různými cestami; živil jsem se jako čajovník, lektor anglického jazyka a překladatel, osvětlovač v divadle a koordinátor štíhlé výroby. Musel jsem nejdříve zjistit, co všechno nejsem a odhalit svoje talenty, aby mi pomohly uskutečňovat životní cestu. 

Souhra náhod a velká dávka štětí mě dovedly k osobnímu setkání s Robertem Mossem a metodou aktivní snění. V letech 2017-2019 jsem procházel jeho tříletým výcvikem učitele snění a zkušenosti z předchozí praxe se propojovaly do podoby mého současného životního stylu a nabídky služeb pro veřejnost. 

Domorodci z jeho rodné Austrálie vypráví o tom, že velké příběhy hledají ty správné lidi, aby je mohli vyprávět. Aby nás však dokázaly najít, musíme vystoupit ze své komfortní zóny a nechat se jimi ulovit. Přeji vám, kdo se na cestu po stopách své duše a jejího záměru vydá, aby vás váš velký příběh ulovil, a mohli jste ho žít.

Za všechny zkušenosti i lidi, které jsem na své cestě potkal, jsem velmi vděčný a vím, že ani bez jediného z nich bych teď nebyl tady.

Napsal jsem knihu

Vlastní šamanská praxe a spojení s duchovními průvodci mě dovedli k napsání knihy, kterou v roce 2022 vydalo nakladatelství Magda

Příběh chrámu duše

Výpravná cesta složená z mých osobních zkušeností s šamanským cestováním do neobyčejné skutečnosti.

„Z počátku šamanské praxe, tedy v letech 2007 – 2016, jsem se díky spojování se s vlastní duší a navracení se jejích ztracených částí postupně vracel k tomu, co je pro mě přirozené a učil se žít život, který sem moje duše přišla žít. Postupem času jsem byl svými duchovními průvodci vyzýván, abych to, co jsem se od nich naučil, poskytoval nejen lidem, ale i bytostem z nehmotné roviny, kteří o pomoc požádají. Tak začal vznikat i Příběh chrámu duše, příběh o putování mezi světy, hledání a nalezení ztraceného smyslu života.“

Příběh chrámu duše

Petr Němčanský
Vydavatelství Magda
Ilustrace Mae Sara
130 stran
EAN: 9788090695153
ISBN: 978-80-906951-5-3
Cena 290 Kč

Podcast o snech

11. díl - O čem sní Martina

V zimě roku 2021 jsme společně s kolegyní Kateřinou Kučerovou v rámci autorského projektu Airplaincafe začali nahrávat podcast o metodě aktivní snění a o našich zkušenostech s ní. Jednou měsíčně nahrajeme nový díl.

11. díl - O čem sní Martina

V jedenáctém dílu vás společně s Kateřinou seznámíme s kolegyní, učitelkou snění a arteterapeutkou Martinou Švarcovou. Povídáme si o tom, co Martinu na snění baví, jak se v jejím životě propojuje vědomá práce se sny a synchronicity v běžné skutečnosti, jakým způsobem k ní promlouvá Vesmír, jak pracuje se svými klienty a kam ji snění v jejím současném životě zavedlo. 

Přejeme příjemný poslech 🙂

Datum zveřejnění 27. března 2023

Aktuální díl si můžete poslechnout tady, ostatní najdete na Soundcloudu, Spotify, Apple Podcasts a platformě ceskepodcasty.cz. V dalších dílech se věnujeme tématům: blesková práce se snem, návrat do snu, synchronicity, snový deník, mapa snů a snoví průvodci.

„Aktivní snění je způsob, jak být plně přítomen v tomto světě a zároveň udržovat trvalé spojení s jiným světem, se světem za světem, v němž najdeme hlubší logiku a smysl svého života, píše Robert Moss ve svém článku“, více zde

Překladatelská činnost

občas mám to štěstí, že se mohu věnovat překladu knihy, která je pro mě přínosem obsahově a obohatí mě zkušenostmi také jako překladatele. „Poslední“ titul, který jsem přeložil v roce 2021 pro vydavatelství Maitrea je Aktivní snění Roberta Mosse. A věřte, že i zde sehrály svou roli synchronicity, o tom třeba v nějakém z příštích článků. V článku Knihy o kouzlech snění na mém blogu se můžete dočíst, co o knize píše její autor a když kliknete sem, můžete si ji rovnou objednat na e-shopu vydavatelství Maitrea. 

Níže je přehled dalších knih, které jsem v průběhu let přeložil, které mě nejen v životě inspirovaly, ale většinou i dovedly k duchovní praxi.

Mé přání

Můj cíl a vize

V současnosti nabízím pomoc a podporu každému, kdo potřebuje v profesní anebo tvůrčí činnosti, ve vztahu nebo na své životní cestě překonat překážky, nabrat sílu, uzdravit svou situaci a posunou se dál. V blogu se můžete začíst do dalších příběhů, které ke mně přicházejí. Souvisí s léčením duše a se světem, který se na cestách mimo značené a prošlapané trasy začne odkrývat před každým, kdo má touhu je poznávat.

Přeji všem mnoho sil,

velkou odvahu a trpělivost, neutuchající smysl pro humor a nevyčerpatelnou lásku. Nechť je pro Vás radost ze života a svoboda projevů ducha, duše, těla, řeči i všech talentů, které jste si s sebou na Zemi přinesli, každodenní skutečností.

Děkuji všem spřízněným bytostem za pomoc a podporu na mé cestě!

Nechť jsou všechny bytosti šťastny, žijí v lásce a harmonii!

Krásné reference. Děkuji!

Spokojení klienti