O mně

Petr Němčanský

Kdo jsem

rád bych svou kapkou přispěl nově se rodící, po všech stránkách zdravé a duchovně rozvinuté společnosti. Již dávno přestal jsem důvěřovat popisu světa, na který se mě pokoušel přemluvit vzdělávací a sociálně-kulturní systém. Bohužel mi po nějakou dobu nezbylo nic jiného než se ve světě ztratit. Přesto mi v době, kdy padala železná opona, svitla naděje, že je možné najít svou cestu i směr a cestou postupně odkrývat tajemství svého života, aktivovat svou tvořivost a přicházet na to, proč jsem se narodil sem a teď.

Začátkem devadesátých let jsem po dokončení klasického vzdělání začal získávat povědomí o duchovních směrech a smysluplnými náhodami byl přitahován i k duchovní praxi. Moje postupné probouzení začalo zkušenostmi s holotropním dýcháním, metodou Stanislava Grofa (1996-97), a s prastarou technikou energetického léčení Reiki (1997–98).

Postupné rozpomínání

osobní setkání se zenovou mistryní Heilou Downey v roce 1998, dva několika měsíční pobyty v zenovém centru v Jihoafrické Republice v letech 1999 a 2002 a praxe v zenové škole Kwan Um v letech 1998–2008, kterou založil zenový mistr Seung Sahn, dále přetvářeli můj pohled na život i mou roli v něm. Po necelých deseti letech poměrně intenzivní zenové praxe mě cesta vedla dál. Psychospirituální krize, známá též jako temná noc duše, mě nenechala v klidu.

Divokost mé duše mě donutila putovat dál. Souhrou životních okolností byl jsem veden abych se v letech 2007-2016 vzdělával na šamanský seminář Vladimíra Václavka, Tanji Ebeling a lektorů Nadace pro šamanská studia, kterou založil Michael Harner. Pomocí šamanského bubnu a dalších nástrojů jsem se učil komunikovat s duchovními průvodci, léčil svá zranění a propojoval se postupně se záměrem své duše.

Životní putování

mě vedlo různými cestami; živil jsem se jako čajovník, lektor anglického jazyka a překladatel, osvětlovač v divadle a koordinátor štíhlé výroby. Musel jsem nejdříve zjistit, co všechno nejsem a odhalit svoje talenty, aby mi pomohly uskutečňovat životní cestu. 

Souhra náhod a velká dávka štětí mě dovedli k osobnímu setkání s Robertem Mossem a metodou aktivní snění. V letech 2017-2019 jsem procházel jeho tříletým výcvikem učitele snění a zkušenosti z předchozí praxe se propojovali do podoby mého současného životního stylu a nabídky služeb pro veřejnost. 

Domorodci z jeho rodné Austrálie vypráví o tom, že velké příběhy hledají ty správné lidi, aby je mohli vyprávět. Aby nás však dokázaly najít, musíme vystoupit ze své komfortní zóny a nechat se jimi ulovit. Přeji vám, kdo se na cestu po stopách své duše a jejího záměru vydá, aby vás váš velký příběh ulovil, a mohli jste ho žít.

Za všechny zkušenosti i lidi, které jsem na své cestě potkal, jsem velmi vděčný a vím, že ani bez jediného z nich bych teď nebyl tady.

Mé přání

Můj cíl a vize

V současnosti nabízím pomoc a podporu každému, kdo potřebuje v profesní anebo tvůrčí činnosti, ve vztahu nebo na své životní cestě překonat překážky, nabrat sílu, uzdravit svou situaci a posunou se dál. V blogu se můžete začíst do dalších příběhů, které ke mně přicházejí. Souvisí s léčením duše a se světem, který se na cestách mimo značené a prošlapané trasy začne odkrývat před každým, kdo má touhu je poznávat.

Přeji všem mnoho sil,

velkou odvahu a trpělivost, neutuchající smysl pro humor a nevyčerpatelnou lásku. Nechť je pro vás radost ze života a svoboda projevů ducha, duše, těla, řeči i všech talentů, které jste si s sebou na Zemi přinesli, každodenní skutečností.

 

Děkuji všem spřízněným bytostem za pomoc a podporu na mé cestě!

Nechť jsou všechny bytosti šťastny, žijí v lásce a harmonii!