O mně

Petr Němčanský

Kdo jsem

rád bych svou kapkou přispěl nově se rodící, po všech stránkách zdravé a duchovně rozvinuté společnosti. Již dávno přestal jsem důvěřovat popisu světa, na který se mě pokoušel přemluvit vzdělávací a sociálně-kulturní systém. Bohužel mi po nějakou dobu nezbylo nic jiného než se ve světě ztratit. Přesto mi v době, kdy padala železná opona, svitla naděje, že je možné najít svou cestu i směr a cestou postupně odkrývat tajemství svého života, aktivovat svou tvořivost a přicházet na to, proč jsem se narodil sem a teď.

Začátkem devadesátých let jsem po dokončení klasického vzdělání začal získávat povědomí o duchovních směrech a smysluplnými náhodami byl přitahován i k duchovní praxi. Moje postupné probouzení začalo zkušenostmi s holotropním dýcháním, metodou Stanislava Grofa (1996-97), a s prastarou technikou energetického léčení Reiki (1997–98).

Postupné rozpomínání

osobní setkání se zenovou mistryní Heilou Downey v roce 1998, dva několika měsíční pobyty v zenovém centru v Jihoafrické Republice v letech 1999 a 2002 a praxe v zenové škole Kwan Um v letech 1998–2008, kterou založil zenový mistr Seung Sahn, dále přetvářely můj pohled na život i mou roli v něm. Po necelých deseti letech poměrně intenzivní zenové praxe mě cesta vedla dál. Psychospirituální krize, známá též jako temná noc duše, mě nenechala v klidu.

Divokost mé duše mě donutila putovat dál. Souhrou životních okolností byl jsem veden abych se v letech 2007-2016 vzdělával na šamanských seminářích Vladimíra Václavka, Tanji Ebeling a lektorů Nadace pro šamanská studia, kterou založil Michael Harner. Pomocí šamanského bubnu a dalších nástrojů jsem se učil komunikovat s duchovními průvodci, léčil svá zranění a propojoval se postupně se záměrem své duše.

Životní putování

mě vedlo různými cestami; živil jsem se jako čajovník, lektor anglického jazyka a překladatel, osvětlovač v divadle a koordinátor štíhlé výroby. Musel jsem nejdříve zjistit, co všechno nejsem a odhalit svoje talenty, aby mi pomohly uskutečňovat životní cestu. 

Souhra náhod a velká dávka štětí mě dovedly k osobnímu setkání s Robertem Mossem a metodou aktivní snění. V letech 2017-2019 jsem procházel jeho tříletým výcvikem učitele snění a zkušenosti z předchozí praxe se propojovaly do podoby mého současného životního stylu a nabídky služeb pro veřejnost. 

Domorodci z jeho rodné Austrálie vypráví o tom, že velké příběhy hledají ty správné lidi, aby je mohli vyprávět. Aby nás však dokázaly najít, musíme vystoupit ze své komfortní zóny a nechat se jimi ulovit. Přeji vám, kdo se na cestu po stopách své duše a jejího záměru vydá, aby vás váš velký příběh ulovil, a mohli jste ho žít.

Za všechny zkušenosti i lidi, které jsem na své cestě potkal, jsem velmi vděčný a vím, že ani bez jediného z nich bych teď nebyl tady.

Napsal jsem knihu

Vlastní šamanská praxe a spojení s duchovními průvodci mě dovedli k napsání knihy, kterou v roce 2022 vydalo nakladatelství Magda

Příběh chrámu duše

Výpravná cesta složená z mých osobních zkušeností s šamanským cestováním do neobyčejné skutečnosti.

„Z počátku šamanské praxe, tedy v letech 2007 – 2016, jsem se díky spojování se s vlastní duší a navracení se jejích ztracených částí postupně vracel k tomu, co je pro mě přirozené a učil se žít život, který sem moje duše přišla žít. Postupem času jsem byl svými duchovními průvodci vyzýván, abych to, co jsem se od nich naučil, poskytoval nejen lidem, ale i bytostem z nehmotné roviny, kteří o pomoc požádají. Tak začal vznikat i Příběh chrámu duše, příběh o putování mezi světy, hledání a nalezení ztraceného smyslu života.“

Příběh chrámu duše

Petr Němčanský
Vydavatelství Magda
Ilustrace Mae Sara
130 stran
EAN: 9788090695153
ISBN: 978-80-906951-5-3
Cena 290 Kč

Podcast o snech

10. díl - O čem sní králové

V zimě roku 2021 jsme společně s kolegyní Kateřinou Kučerovou v rámci autorského projektu Airplaincafe začali nahrávat podcast o metodě aktivní snění a o našich zkušenostech s ní. Jednou měsíčně nahrajeme nový díl.

Zdál se mi sen

V desátém dílu podcastu Zdál se mi sen vás společně s Kateřinou Kučerovou a Markétou Kučerovou seznámíme se čtyřmi sny, které se zdály králům z různých dob historie a dochovaly se v literární podobách. Pokusili jsme se i s nimi provést takzvanou „bleskovku“. Myslíte si, že se nám to povedlo? Snad ano. Přejeme příjemný poslech.

Datum zveřejnění 27. března 2023

Aktuální díl si můžete poslechnout tady, ostatní najdete na Soundcloudu, Spotify, Apple Podcasts a platformě ceskepodcasty.cz. V dalších dílech se věnujeme tématům: blesková práce se snem, návrat do snu, synchronicity, snový deník, mapa snů a snoví průvodci.

„Aktivní snění je způsob, jak být plně přítomen v tomto světě a zároveň udržovat trvalé spojení s jiným světem, se světem za světem, v němž najdeme hlubší logiku a smysl svého života, píše Robert Moss ve svém článku“, více zde

Překladatelská činnost

občas mám to štěstí, že se mohu věnovat překladu knihy, která je pro mě přínosem obsahově a obohatí mě zkušenostmi také jako překladatele. „Poslední“ titul, který jsem přeložil v roce 2021 pro vydavatelství Maitrea je Aktivní snění Roberta Mosse. A věřte, že i zde sehrály svou roli synchronicity, o tom třeba v nějakém z příštích článků. V článku Knihy o kouzlech snění na mém blogu se můžete dočíst, co o knize píše její autor a když kliknete sem, můžete si ji rovnou objednat na e-shopu vydavatelství Maitrea. 

Níže je přehled dalších knih, které jsem v průběhu let přeložil, které mě nejen v životě inspirovaly, ale většinou i dovedly k duchovní praxi.

Mé přání

Můj cíl a vize

V současnosti nabízím pomoc a podporu každému, kdo potřebuje v profesní anebo tvůrčí činnosti, ve vztahu nebo na své životní cestě překonat překážky, nabrat sílu, uzdravit svou situaci a posunou se dál. V blogu se můžete začíst do dalších příběhů, které ke mně přicházejí. Souvisí s léčením duše a se světem, který se na cestách mimo značené a prošlapané trasy začne odkrývat před každým, kdo má touhu je poznávat.

Přeji všem mnoho sil,

velkou odvahu a trpělivost, neutuchající smysl pro humor a nevyčerpatelnou lásku. Nechť je pro Vás radost ze života a svoboda projevů ducha, duše, těla, řeči i všech talentů, které jste si s sebou na Zemi přinesli, každodenní skutečností.

Děkuji všem spřízněným bytostem za pomoc a podporu na mé cestě!

Nechť jsou všechny bytosti šťastny, žijí v lásce a harmonii!

Krásné reference. Děkuji!

Spokojení klienti

Přihláška

Přihlaste se k odběru novinek