Blesková práce se sny

Doba čtení: 3 minut

Metoda –

Prostřednictvím Bleskové práce se sny (Lightning Dreamwork) vytvořené Robertem Mossem vám mohu pomoci lépe pochopit váš konkrétní sen, rozklíčovat jeho poselství a pomoci vám využít jeho sílu a tvořivý potenciál, které přináší. Někdy není jednoduché nočním snům porozumět a nepomohou nám ani snáře. Každý sen, ať už si pamatujeme jen jeho záblesk nebo celý epický příběh, v sobě může obsahovat zprávu o našem zdravotním stavu, verzi možné budoucnosti nebo informace z hlubší roviny vědomí, než v jaké se nacházíme v každodenním životě. Když se snění naučíme lépe využívat jako zdroj informací, energie a léčení, může nás dovést ke kvalitnějšímu prožívání života. 

Průběh –

Klient převypráví svůj sen. Z některých snů zůstane jen poslední střípek události, obraz nebo pocit, ale i z nich lze mnohé získat. Důležité je, že má sen stále náboj. Stává se často, že se i v průběhu vyprávění vynoří části snu, na které jsme zapomněly. Klient sen následně pojmenuje jako příběh a sdělí, jak se těsně po probuzení cítil. Pro průvodce a uvědomění klienta jsou to důležité indicie, které pomáhají sen rozklíčovat. Ověření reality je následujícím krokem, v němž si uvědomíme, které prvky snu souvisí s naší běžnou snícího. Hráli jste fotbal se svou partičkou, vedli zásadní rozhovor s ministerským předsedou nebo jste na svém domácím nádraží nemohli najít nástupiště, odkud vám nakonec ujel vlak?

Poté, co klient sdílí reálie snu a souvislosti s běžnou skutečností, nabídnu jako průvodce pohled, jak bych sen vnímal, kdyby se zdál mě, jako by to byl můj sen. Stává se velmi zřídka, že se mé a klientovi pohledy zásadně rozchází, spíše se vzájemně doplňují a překrývají. Dojdeme společně k pochopení snu a dále s jeho sdělením pracujeme. Sny by se měly vždycky uctít, říká autor metody Robert Moss. Někdy stačí sen si zapsat a uchovat pro pozdější reference, jindy je nutné vykonat to, k čemu nás nabádá. 

Zavoláme kamarádovi, s nímž jsme něco ve snu řešili, přečteme si knihu, o níž se nám zdálo nebo se pokusíme najít význam slova, které za námi snová postava zavolala. „Explikovat“, je můj poslední úlovek, s nímž jsem si doposud poradil, ale kdoví, co se v jeho poselství ještě skrývá Každopádně jsem otevřen jeho dalšímu vedení. 

I když jsou pro nás některé sny velmi silné, jejich poselství pro nás může být velmi těžko uchopitelné, protože se mohou týkat budoucnosti nebo v sobě obsahují prvky, které jsme si v minulosti mylně vykládaly. V takových případech nebývá nikdy pozdě, i když se nám sen zdál před několika lety, ponořit se do jeho skutečnosti a rozluštit jazyk, kterým k nám hovořil.

K čemu je práce se sny dobrá

Sny jsou nedílnou součástí našeho života. Mnoho lidí si bez nich svoje prožívání už nedokáže představit. Pokud se svými sny budete pracovat alespoň tak, že si je budete zapisovat a občas se k jejich pročtení vrátíte, zjistíte, že se určité motivy nebo témata, aniž jste si to uvědomili dříve, opakují. Z jejich posloupnosti lze například odvodit, jak se v dané životní oblasti vyvíjíme. Mě se například dlouhou dobu zdávalo o vlakový nádražích. Vlakem jsem vždycky cestoval rád a hojně. Zprvu jsem svá snová nádraží považoval za způsob noční psychohygieny, dokud jsem se v jednom takové snu „neprobudil“. Stál jsem tváří v tvář dvěma upracovaným mašinfírům, kteří mě nechtěli pustit k řízení. 

Když jsem si po probuzení a snové analýze uvědomil, že svůj snový vlak potřebuji řídit sám, považoval jsem další sny s vlaky a nádražími nejen za alegorii své aktuální životní situace, ale i za rady, jak s ní aktuálně mohu nakládat, nebo kam mě vede, například jak „nestíhám“ na vlak včas doběhnout a zda jím skutečně musím odjet. Po letech práce se mi nakonec povedlo nasednout do toho správného vlaku a zamířit rovnou do zdroje snění. Jamile se nádraží, vlak i scéna kolem rozplynuly ve světle a zůstalo jen mé vědomí, přestal jsem i v životě „stíhat“ jízdní řády, které mi nebyly vlastní. Od té doby se mi také už o vlacích nezdá. Naposled jsem v podobné scéně cestoval na hadovi. Bylo to velmi dobrodružné a léčivé, protože mi pomohl vyvézt se z tíživé životní situace, s níž bych se jinak mohl potýkat další roky.

Práce se sny může být součástí skupinové i individuální terapie, kterou nabízím. Pokud se vám dostane pohledu na váš sen od dalších snících, nebo se naučíte se sny svých blízkých pracovat a být cenným snovým „terapeutem“, nejen že zažijete spoustu hodnotné zábavy, ale rozšíříte své životní obzory o pravidelný přísun živých zpráv ze světa vlastní imaginace i kolektivního snu lidstva. Může pro vás nakonec být velmi překvapivé, kam vás tyto cesty zavedou a jak hluboko s vaším každodenním životem i posláním souvisí.


Sdílejte článek:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Sdílejte článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Týmový rozvoj

Doba čtení: 2 minut Jste-li nově vznikající firma, nebo se potřebujete posunout po stránce efektivnější komunikace, odstranění bloků v toku informací a zvýšit kreativní přístup členů vašeho

Přečíst článek »

Tvůrčí psaní

O příbězích

Doba čtení: 2 minut Život je příběh, který sem duše přišla vyprávět. Příběhy jednotlivých duší se od sebe liší. Každý jsme jedinečným příběhem. Stalo

Přečíst článek »

Spřízněné duše

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Blesková práce se sny

Cena za online práci se snem 400,- Kč
Cena za práci se snem i s návratem do snu: 750,- Kč/h

Návrat do snu

Návrat do snu je technika, kterou vytvořil Robert Moss. I když nemáte zkušenosti se šamanský cestováním, pomohu vám vrátit se do vašeho libovolného snu za doprovodu šamanského bubnu a průvodců. Stanovte svůj záměr, například ‚kam pokračuje cesta poté, co jsem se probudil‘, ‚jaká je skutečná totožnost určité postavy‘, ‚jak sen souvisí s každodenní životem?‘ Pak se společně vydáme do snu a následně si sdělíme svá zjištění. Sen může odhalovat možnou budoucnost, nabízet řešení nelehké situace, poukazovat na symptomy nemoci, která se ještě neprojevila, nebo nést léčivou energii a poselství vyšší moudrosti. Návratem do snu můžete nejen lépe pochopit svůj sen, ale i proměnit svou každodenní skutečnost.