Návrat do snu

Doba čtení: 2 minut

Po bleskově analýze snu se můžete do snu vrátit. Návrat se podobá šamanské cestě, vizualizaci nebo práci v hladině alfa. Můžete prozkoumat prostředí, navázat komunikaci se snovými postavami, vydat se za jeho hranice a zjistit, jak můžete s obsahem snu a jeho energií pracovat a využít ji.

Metoda

Návrat do snu je technika, kterou vytvořil Robert Moss jako součástí své metody aktivní snění. Zde je postup:

Blesková analýza:

Projděte nejdříve všemi kroky Bleskové práce se snem, až se dostanete ke kroku, „Co se snem udělám?“ Rozhodli jste se pro Návrat do snu, z nějž mohou vyplynout další kroky, které vás k využití energie a zpráv ze snu dále povedou.

Stopař:

Pokud máte zkušenosti še šamanským cestováním, můžete se vydat sami se svým bubnem a průvodci. Pokud nemáte nebo je na blízku někdo, kdo může cestovat s vámi, využijte ho jako stopaře, který pro vás může přinést další pohled na sen.

Stanovte si záměr:

Stanovte si pro návrat do snu záměr. Buďte konkrétní a může jich být i víc. Promluvit si se snovými postavami, prozkoumat prostor nebo krajinu za hranicemi snu, nebo cokoli, co ze snu vyplynulo. Stopař může mít stejný záměr jako vy nebo mu dejte jiný. Je velkou výhodou, když s vámi stopař prošel i Bleskovkou.

Popište scénu:

Popište stopaři, do jaké scény budete společně vstupovat, jako by to byl obraz z filmu. Čím více detailů tím lépe. Stopař může klást doplňující dotazy, aby se lépe do scény vcítil. Pomůže i nákres. Pokud jdete sami, udělejte si jasno taky, scéna snu je pro vás místem k vycestování do neobyčejné skutečnosti.

Požádejte o svolení:

Pokud jste stopař, požádejte snícího o svolení vstoupit do jeho snového prostoru. 

Průvodci:

Jakmile vstoupíte do scény, přivolejte si na pomoc své průvodce, spojence, silová zvířata, která vám mohou pomoct dostat se na místa, kam by to bez nich nemuselo jít, jejich síla a moudrost budou s vámi. Stopař požádá za sebe, pro sebe.

Návrat do snu:

Průběh návratu do snu se řídí vaším záměrem, průvodci, kterými se necháváte vést a otázkami, na které hledáte odpověď. Pokud používáte šamanský buben, na konci proveďte návratový signál, jako při šamanské cestě. Neodbočujte cestou ze záměru a nezdržujte se tam víc než je nutné, energie je živá.

Záznam a sdílení:

Po návratu si udělejte záznam a sdílejte se stopařem nebo stopaři, pokud jich je víc, svá zjištění.

Akce:

K čemu vás zjištění dovedla? Pokud máte ještě více otázek než před návratem, nechejte v sobě všechno uležet. Váš vstup a energie průvodců budou nějakou dobu působit. Odpověď se může dostavit v následujících snech nebo v průběhu dní. Můžete při návratu dostat konkrétní pokyny, jak se zachovat.

Shrnutí:

 Návrat do snu nám může odhalit, co nebylo ze snu patrné. Při návratu do snu může dojít ke spontánnímu návratu ztracené části duše, vyprovození bytostí nebo entit nebo k dokonalejšímu propojení s vašimi průvodci.

  • návrat může být i rychlý hned po probuzení, dokud ještě čerstvě vnímáte energii snu a všechno si pamatujete
  • pravidelností praxe se dokážete příště ve snech lépe orientovat
  • rovina snění je stejně živá, jako vaše energie, společně na sebe působíte
  • návrat můžete podniknout i do starších snů, ale platí, že čím je sen čerstvější, tím lépe se vám s ním bude pracovat.

Pokračujte na stránku, kde si můžete objednat Návrat do snu

Sdílejte článek:

Facebook
Email
Twitter

Sdílejte článek:

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Šamanismus

Vlastní tvorba