navigace pomocí synchronicit

O synchronicitách

Doba čtení: 2 minut

Synchronicity jsou události, které se v běžné i neobyčejné skutečnosti odehrávají tak, že pro nás nesou význam při rozhodování nebo nás provází na životní cestě. Vnímáme, že na sebe navazující situace nebo náhody, které se odehrají v časovém rozsahu několika minut, hodin nebo dní, pro nás mají význam, protože souvisí s tím, čím se v daném období zabýváme.

Co jsou synchronicity?

V šamanské praxi se takové události označují jako znamení. Je to signál z vyššího řádu skutečnosti, zpráva od Ducha, z roviny, odkud ja na náš život nahlíženo z perspektivy, kam naše běžné vědomí nedosáhne. Z roviny, kde se nachází naše vyšší já nebo vyšší já kolektivní duše tak získáváme k danému tématu vedení a nápovědy. Synchronicita je pojem, který do našeho prostředí přinesl C. G. Jung, když po dlouhou dobu pozoroval, jak se v jeho životě i v životě jeho klientů odehrávají tyto smysluplné náhody. O jeho zkušenostech se můžete dočíst v jeho díle nebo v kontextu metody aktivního snění v díle Roberta Mosse.

Ať už tyto události nazýváme synchronicity, smysluplné náhody nebo znamení, je v celku jasné, že se v našich životech vyskytují v mnohé míře. Rozhodující pro nás bývá pouze fakt, nakolik jsme ochotni se těmito jevy ve vlastním životě zabývat. A pak samozřejmě, čím více jim věnujeme pozornost, tím více k nám vesmír touto cestou promlouvá. K účelu zapamatování si těchto událostí je určitě dobré vést si deník. Ten můj je zprávami z vesmíru napěchovaný. Velmi často se stává, že podobně jako na sny zapomínáme i na události, které stejně jako sny pramení v jiné rovině vědomí, než v tom běžném, každodenním shonu.

Jak na to?

Pokud se vám nic takového ještě nestalo, nebo si na to teď nevzpomínáte, můžete to vyzkoušet. Požádejte vesmír o vedení v oblasti, v níž teď potřebujete pomoct. Vyšlete svůj dotaz do korun stromů nebo ho pošlete po vodě, řekněte například: ‚Potřebuji pomoct v otázce …, prosím vesmír o vedení.‘ a odevzdejte svou otázku. Buďte otevření. Někdy se odpověď může objevit hned. Zaslechnete útržek rozhovoru, dostanete na e-mail reklamní sdělení nebo vám někdo přinese knihu, kterou si otevřete na náhodné stránce a odpověď si přečtete, jak se mi stalo právě teď.

Když jsem se účastnil jednoho semináře s Robertem Mossem před několika lety v Praze, dostali jsme za úkol pozorovat do druhého dne své okolí s otevřeností a se záměrem nechat si ukázat, co je teď pro nás v životě důležité. Když jsem procházel chodbami metra a hledal ten správný východ na povrch, upoutal mou pozornost billboard se sloganem ‚Sněte s otevřenýma očima.‘ Zkuste to. Dejte si čas a vydejte se na lov. Než vyjdete ze dveří, jasně si formulujte otázku a vyšlete ji do pole vědomí, ať vám ukáže cestu, a vyrazte na nákup, pro děti do školy nebo na procházku se psem. Když budete otevření a dostatečně se ztišíte, odpověď přijde, stačí se naladit na příjem.

Sdílejte článek:

Facebook
Email
Twitter

Sdílejte článek:

Petr

Blog

Další články

Aktivní snění

Šamanismus

Vlastní tvorba